Dřezová baterie funkční i krásná

Kromě vzhledu bychom při výběru kuchyňské baterie měli mít na zřeteli také materiál, z něhož je vyrobena, odolnost jejího povrchu a životnost, stejně jako funkčnost a praktičnost ovládání. Prostě uživatelský komfort.

K nejekonomičtějším z hlediska provozu a spotřeby vody patří baterie pákové, které i z tohoto důvodu začínají postupně převažovat nad dosud běžnými kohoutkovými produkty. Navíc vynikají těsností a tím, že s ohledem na způsob ovládání umožňují nastavení teploty s maximální citlivostí. Máme-li na mysli primárně úspory vody, pak bychom se měli soustředit na způsob termoregulace vody. Vybírat lze mezi bateriemi směsovými a termostatickými, které jsou schopny poskytnou potřebnou teplotu ihned, bez čekání. Kromě toho umožňují i regulaci průtoku vody. Životnost dřezové baterie odpovídá rovněž kvalitě keramické kartuše: čím je vyšší, tím lépe zvládá tlak vody, odolává usazování vodního kamene i ostatním nepříznivým vlivům. Důležitý je samozřejmě materiál, z něhož je vyrobeno tělo produktu: optimální vlastnosti nabízejí produkty z mosazi nebo slitin, nejen proto, že se dobře udržují, ale také se vyrovnají se značnými teplotními šoky.
Z pohledu praktičnosti jde především o optimální manipulaci a z toho plynoucí funkčnost. Proto právem dostávají velký prostor baterie s dlouhými a vysokými raménky, ideálně vybavené vytahovacími sprškami, jež zvyšují uživatelský komfort. Lze je totiž dobře použít nejen k pohodlnému omývání ovoce a zeleniny, ale usnadní například také naplnění větších nádob přímo na sporáku. Příjemnou vychytávkou jsou rovněž technicky pokročilé senzorové baterie, jež okamžitým spuštěním vody reagují na pouhou přítomnost rukou ve snímatelné zóně. Navíc u nich lze nastavit možnost zpoždění vypnutí vody, samozřejmě i funkci snímače je možné zcela eliminovat.

Vodovodní baterie dřezová senzorová termostatická
Vodovodní baterie dřezová senzorová termostatická
Vodovodní baterie dřezová SEINA
Vodovodní baterie dřezová SEINA

Všechny tyto typy dřezových baterií má ve svém reprezentativním portfóliu i český výrobce – společnost RAVSLEZÁK, která se pro rok 2014 umístila mezi finalisty prestižní světové soutěže Podnikatel roku 2014 Olomouckého kraje.

Více na www.ravslezak.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *