Hledáte podlahové vytápění? Zkuste pro změnu systém iClima!

Podlahové vytápění je dnes u nových domů již téměř samozřejmostí, a tak není divu, že se stává stále dostupnějším a jeho nasazení v rámci vytápění domácností jsou čím dále častější. Výhody podlahového topení jsou nesporné, nicméně, co kdybychom Vám řekli, že existuje ještě jiný systém, který nejen že zachová, ale naopak převýší tepelnou účinnost podlahového topení, je konstrukčně menší a ještě uspoří desítky procent ročních nákladů? Že něco takového není možné? Představujeme systém iClima, který toto vše dokáže a navíc ještě vyřeší otázku letní klimatizace. Vše je otázka jen dobře vymysleného a sestaveného řešení a technologické inovace.

Pokud srovnáte vlastnosti podlahového topení a systému iClima tak si už na první pohled všimnete několika zásadních rozdílů, které dělají z iClima zajímavější variantu než z klasického podlahového topení. Hlavní výhoda systému iClima tkví totiž v jeho rozvedení po celé ploše místnosti, tedy nejenom v podlaze, ale i ve stěnách a stropech, díky čemuž je možné oproti podlahovému vytápění nejen výrazně zmenšit průměr celého rozvodného systému (z 10mm na 3.5mm), ale zároveň snížit teplotu celé soustavy z obvyklých 40 stupňů Celsia na výrazně úspornějších 22 stupňů. To ovšem není všechno, klíč ke skutečným úsporám totiž leží v technologii jako celku a v jejím harmonickém propojení.

Systém iClima totiž stojí na třech základních pilířích, kterými jsou kvalitní upravená tepelná čerpadla s vysokým topným faktorem, účinné vakuové solární panely a právě tenké kapilární rohože, jejichž rozměry umožňují je instalovat po celé ploše bytových i nebytových prostor. Tím je zaručen vysoký tepelný komfort, stálost produkce tepla, rovnoměrnost jeho šíření i nízké meziroční náklady. Hlavním dodavatelem energie jsou totiž v systému přírodní zdroje, zejména slunce, voda a země a je to právě dobré nastavení, které umožní této kombinaci stáhnout Vaše náklady na topení až o 90%.

Hlavním důvodem takto velkých úspor nákladů je zejména nastavení systému na nízkou konstantní teplotu topných těles kolem již zmíněných 22 stupňů, což je méně než polovina průměrné teploty jiných vodičů jako jsou klasické armatury nebo podlahové topení, které se teplotně pohybují mezi 40 a 60 stupni. Tyto vysoké teploty s sebou nesou i riziko vzniku tzv. tepelných mostů, tedy míst, kudy nám uniká teplo do exteriérů díky konstrukčním chybám v domě, kdy je nutné tyto ztráty kompenzovat vyšším výkonem topné soustavy, samozřejmě za použití dalších nákladů. Systém iClima však toto řeší výrazně kompaktnějším vyzařováním tepla po celé ploše místnosti (viz obr.1) a zejména dlouhodobým konstantním vyzařováním, kdy do celé soustavy není nutné dodávat velké příkony. Celá soustava získává též velkou část energie z velmi účinných vakuových solárních panelů, které jsou účinné i v zimních měsících.

Pokud Vás systém iClima zaujal a přemýšlíte, že byste chtěli ušetřit za vytápění, pak Vás zveme k prohlídce webových stránek iClima.cz, kde se dozvíte podrobnější informace ohledně instalace a fungování systému iClima a kde s pomocí kontaktního formuláře můžete zjistit i konkrétní úsporu Vašich nákladů. Systém iClima v sobě spojuje inovaci moderní technologie, obnovitelné zdroje i unikátní české patenty, které zaručují vysokou úsporu energií a zdravé prostředí pro člověka. Ostatně domov je tam, kam se opakovaně vracíme si odpočinout a kde by nám mělo být nejlépe i co se teploty týče.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *