Hřejivá atmosféra se sálavými panely

Infračervené vytápění je jedním z nejpřirozenějších způsobů vyhřívání obytných prostor. Kromě tepelného komfortu však do interiérů vnáší i design: k uplatnění panelů je vstřícná i široká nabídka materiálů, dekorů a variabilita jejich umístění a instalace.

Infratopení v podstatě pracuje na stejném principu jako sluneční záření: otopné těleso vyzařuje příjemné sálavé teplo ve formě infračervených vln, jež ohřívají organismy, předměty a nábytek ve své blízkosti, od nichž se potom odráží do okolního vzduchu. A protože je vyzařováno okamžitě po dopadu na povrch, nedochází cestou k žádným ztrátám.

Zdravé a prospěšné teplo

Při tomto typu rovnoměrného vytápění dochází v místnosti k minimálnímu konvekčnímu proudění vzduchu, a tak rozdíl teplot mezi podlahou a stropem je nepatrný, pouze jeden až dva stupně Celsia – zatímco při použití klasických radiátorů to může být až 8°C. Díky minimální cirkulaci v místnostech vybavených infrapanely navíc nedochází k víření prachu a alergenů, což je dobrá zpráva pro uživatele s dýchacími potížemi a alergiemi. Dalším benefitem topných infrapanelů je skutečnost, že nevysoušejí vzduch a nespotřebovávají kyslík.

Efektivní a efektní

Vzhledem k poměrně nízké pořizovací ceně klasických sálavých panelů ušetříte nejen na vstupní investici. Při jejich použití lze totiž dosáhnout v rámci jedné místnosti různých teplotních zón, což vede k úsporám energie a vyššímu vnitřnímu komfortu. Sálavé panely jsou také schopny efektivně a hospodárně eliminovat v obytném prostoru průvan: vyzařované teplo se zcela automaticky stěhuje tam, kde je ho nejvíce potřeba, což znamená, že studené povrchy, k nimž patří například okenní plochy, budou přitahovat sálavé vytápění. Dalším plusem infrapanelů je jejich variabilní vzhled, který vyplývá ze škály použitelných dekorů, barev a různých povrchů. Základním materiálem je – vedle přírodního kamene – zejména kalené sklo, jež na sebe bere různou nejen tvarovou podobu. Velkým lákadlem je možnost uživatele použít k jeho digitálnímu potisku i vlastní motivy. Panely lze umístit na stěny, stropy či do prostoru.

Text: redakce, foto: Fénix Group, Usby, Mall.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *