Interiér v detailu vypínačů

Zařizování obytného prostoru je pro mnohé velmi důležité, chtějí do něho totiž vložit nejen svůj styl, ale také charakter. Často se ovšem zapomíná, že i na pohled malé doplňky mohou být TOU tečkou, která podtrhne celkový dojem – řeč je o domovních vypínačích.

Vypínač = moderní doplněk

Domovním vypínačům se po dlouhou dobu kromě klasické funkce zapnout/vypnout nepřikládal žádný designový význam. Pohled na ně se však v posledních letech změnil. „Dnes roste počet těch, kteří se na vypínače dívají jinýma očima, a kromě technické funkce hledí také na estetiku. Pro některé lidi je vypínač bohužel stále jen součást stěny, proto si vybírají mezi levnými variantami bez ohledu na to, že to interiéru ublíží,“ tvrdí Ing. Kristýna Jandíková, soukromá interiérová designérka, a k tomu doplňuje: „Myslet na detail, se vyplatí v každém interiéru. Někdy pomůže sladit drobnosti, jindy zase zvýraznit podstatné, v každém případě umí vykouzlit tu správnou atmosféru.

Vypínače ke každému stylu

Výběr vypínačů a zásuvek je velice subjektivní otázka, každému se líbí něco jiného a důležitou roli hraje navíc i celkový barevný koncept interiéru. „Vše se vyvíjí od výběru hlavní barvy, kterou kombinujte s barvou doplňkovou. Jako akcent použijte kontrastní tón pro oživení,“ radí Ing. Kristýna Jandíková a pokračuje: „Další možností je sladit vypínače materiálově. Dřevěné materiály rámečků se hodí nejen na chatu či chalupu a stejně tak oblíbené skleněné, kovové nebo betonové rámečky vypínačů využijete nejen v moderním bytu, minimalisticky laděných interiérech či loftech, ale najdou své uplatnění i v interiérech laděných do rustikálního stylu, vintage nebo ve funkcionalisticky laděných prostorách. Daný materiál musí vždy ve vašem interiéru zastupovat určitou roli.

Uveďme si nyní několik příkladů vybraných stylů:

Retro styl

Retro spojuje výrazné barvy i vzory, které se odráží na stěnách, nábytku i v doplňcích. Vypínače by tedy měly být stylizované v duchu nápaditosti, přesto neutrální, ty moderní tohle umí velmi dobře. Retro vypínače s kulatým rámečkem z klasických i industriálních materiálů vnášejí do prostoru originalitu i osobitý nádech.

Elegantní styl

U tohoto stylu vytváří útulný efekt právě doplňky a barevné sladění. Vypínače by se měly vybírat spíše v tlumených, jemných odstínech, nerozbíjející atmosféru. Tím se zvýší možnosti pro další ladění třeba s další doplňkovou barvou.

Hravý styl

Tento styl si většinou hraje s barvami i tvary a takové mohou být i vypínače, tyto prvky z nich totiž umí vykouzlit designový skvost. S barvami se to však nemá přehánět. Pokud interiér překypuje různými odstíny, je vhodnější zvolit vypínače spíše v neutrálnější barvě.

Dejte na radu (aplikace) odborníka

Kdo nechce kupovat tzv. zajíce v pytli a rád by věděl, jak bude vybraný vypínač „sedět“ na jeho interiérové zdi, pro toho je praktická aplikace www.domovnivypinace.cz. „V aplikaci si pouze vyberete vypínač z našich výrobních řad, nahrajete fotografii stěny, kam jej chcete umístit, a poté už jen zkoušíte a kombinujete další možnosti. Pokud fotografii nemáte, lze si navolit přibližný odstín pozadí, které bude imitovat vaši stěnu doma,“ popisuje paní Ing. Martina Obadalová, vedoucí marketingu družstva OBZOR, českého výrobce domovních vypínačů a zásuvek, a závěrem dodává: „V případě potřeby, lze vznést dotaz na naše techniky, kteří vám rádi a ochotně poradí.“

Více vypínačů na www.domovnivypinace.cz/cs/#brands

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *