Nejčastější chyby při výběru postele

Lůžko je nejdůležitější součástí ložnice. Výběr vhodné konstrukce postele i matrace významně ovlivní úroveň odpočinku, a z ní plynoucí kvalitu života. Při koupi nového modelu je tedy třeba postupovat uváženě, a kromě estetického hlediska brát v úvahu zejména ergonomii lůžka.
Velkým rizikem se může stát nákup přes internet. Jde sice o pohodlnou moderní vymoženost, neumožňuje však podstatnou věc: postel si prohlédnout a hlavně vyzkoušet v různých polohách, jež jsou pro váš spánek obvyklé.

Na velikosti záleží

Často rozlišujeme v podstatě jen dva rozměry – jednolůžko a manželskou postel, eventuálně atyp přizpůsobený konkrétním dispozicím ložnice. Velikost postele by ale měla odpovídat především individuálním charakteristikám spáče a prostoru, který při něm potřebuje. Vycházejte tedy z toho, co je vám pohodlné, jak moc se v noci převalujete. Vyhnete se tak vzájemnému nočnímu okopávání i „bitvám“ s eventuálním partnerem o svou polovinu postele, které rozhodně nepřispívají k potřebné kvalitě relaxace.

Design versus funkčnost

Vzhled vybraného lůžka je samozřejmě důležitý, neměl by ale potlačovat jeho kvalitu a funkčnost. Odpovíající parametry konstrukce postele i matrace nelze v zájmu svého zdraví rozhodně odsunovat až za estetickou stránku věci.

Investice se vyplatí

Nejčastější chybou je podceňování důležitosti vlivu spánku na celkovou kondici organismu. Touto činností totiž trávíme více než třetinu života, takže co nejvyšší standard postele i matrace by měl být v našem vlastním zájmu. Navíc kvalitní postele vydrží dvacet i více let.
Text: redakce -ll-, foto: Johann Malle, Hilding Anders, Home Style, Polstrin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *