Ušetřete za vytápění zateplením fasády

Máte obavy z dalšího narůstání cen energií? Straší vás zvyšující se účty za vytápění? Investujte do zateplení fasády vašeho domu a ušetřete tak až polovinu nákladů na energie. Zateplení fasády je investicí, která se vám mnohonásobně vrátí nejen v úsporách na vytápění, ale také ve zvýšení komfortu vašeho bydlení.

Zateplení fasády

Pokud přemýšlíte, jak co nejvíce uspořit na energiích, zateplení bude tou nejlepší volbou. Zateplení fasády vám přinese zásadní úsporu energií spojených jak s vytápěním, tak i s klimatizováním vašeho domu. Zajistíte tak pohodu sobě i své rodině, ulevíte své peněžence, prodloužíte životnost objektu a zároveň tím pomůžete chránit přírodu.

Důležitou funkcí obvodových stěn je kromě bezpečnosti a statiky domu, také její ochrana proti vnějším klimatickým podmínkám a případně i zamezení pronikání hluku z okolního prostředí. Zateplení chrání stavbu před deštěm, větrem, zimou i teplem. Nezateplenou fasádou uniká v zimě velké množství tepla. V létě naopak značné množství tepla proniká dovnitř. Vhodně a správně provedeným zateplením fasády můžete tepelné ztráty snížit až o 50 %.

Druhy zateplení fasády

Zateplení fasády lze prakticky provést dvěma způsoby:
– kontaktní zateplení fasády
– provětrávaná fasáda

Častěji používaným typem zateplení fasády je kontaktní zateplení a to z důvodu snazšího provedení. Provětrávaná fasády je sice náročnější na provedení, ale oproti kontaktnímu zateplení dovolí domu lépe dýchat a má o něco lepší zvukovou izolaci.

Kontaktní zateplení fasády

Kontaktní zateplení fasády patří k nejpoužívanějším způsobům zateplení fasády. Izolant, například minerální vata nebo polystyren je napevno přichycen přímo na stávající fasádu.Většina lidí upřednostňuje fasádní polystyren před minerální vatou kvůli jeho nižší cena a snazší opracovatelnost. Naproti tomu minerální vaty použijte v případě, že požadujete lepší zvukovou izolaci.

Provětrávaná fasáda

U zateplení způsobem provětrávané fasády je tepelně izolační materiál vkládán do připravených roštů. Rošt je předsazen oproti zdi domu, čímž vznikne mezera, která zamezí pomocí proudění vzduchu vlhnutí stěn. Proto se tento druh zateplení fasády doporučuje u budov se zvýšenou vlhkostí.

Přínosy zateplení fasády

1. Jak už bylo řečeno, zateplením fasády výrazně snížíte náklady na vytápění domu a také nároky na kapacitu vytápěcího zařízení.
2. Zateplením se zlepší stavebně fyzikální a zvukově izolační vlastnosti obvodového zdiva.
3. Díky menšímu namáhání teplotními změnami se prodlouží životnost konstrukce.
4. Zlepší se akumulační schopnosti zdiva, čímž se předejde výskytu plísní a dojde k vylepšení tepelné pohody v interiérech.
5. Zateplením váš dům získá nový atraktivní vzhled, čímž se zvýší i jeho hodnota na realitním trhu.

Celkové zateplení domu

Pokud se rozhodnete pro zateplení vašeho domu, určitě se vyplatí popřemýšlet o celkovém zateplení objektu. Při zateplování fasády je dobré provést rekonstrukci oken a dveří a izolaci střechy, jelikož přes všechny otvory uniká teplo, čímž se opět zvyšují náklady na vytápění. Nejlepší je provést celkové zateplení naráz s využitím ověřeného dodavatele, kvalitních materiálů a na základě odborně vypracovaného projektu.

Celkové zateplení domu se skládá z:

– zateplení fasády
– výměny oken a dveří
– rekonstrukce a úpravy střechy
– zateplení neobývané půdy
– odizolování podlahy nad sklepními prostory

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *