4 tipy, jak za používání mobilního telefonu neutratit polovinu výplaty

Používání mobilního telefonu vnímáme v dnešní době jako naprostou samozřejmost. Často nám ani nedochází, že se jedná o celkem drahou záležitost. Jak to?

1. Telefon si chraňte

Dávno odzvonilo dobám, kdy jsem za mobilní telefonu zaplatili pár korun, teď za něj dáme několik tisíc, a ještě nám často přijde, že jsme pořídili skutečně výhodně. Řeč je samozřejmě o chytrých mobilních telefonech, právě za ty často padne celá naše výplata. Někdy i dvě. Z tohoto důvodu bychom měli udělat maximum pro to, abychom si svou novou hračku ochránili. Kvalitní obal a tvrzené sklo jsou samozřejmostí a někdy je na místě také pojištění. Představte si, že se skočíte do bazénu a na poslední chvíli si vzpomenete, že v ruce držíte telefon. Už je pozdě, pád do vody je nevyhnutelný. Máte právě teď na nový přístroj? Pokud ne, pojistěte si ten starý.

2. Pořiďte si neomezený tarif

Nyní jsou neomezené tarify dostupné téměř všem. Ještě si pečlivě hlídáte provolané minuty a počet SMS zpráv? Je to zbytečné a většinou se to ani nevyplatí. Prozkoumejte, jaké možnosti vám současný operátor nabídne a porozhlédněte se také u konkurence. Se srovnáním mobilních tarifů vám pomůže například Tarifomat. Během pár minut zjistíte, kolik ušetříte.

3. Využívejte wi-fi připojení

Patříte ke skupině lidí, která komunikuje především pomocí online aplikací? Podívejte se, zda váš telefon umí zapnout wi-fi automaticky. Najdete to v nastavení. Většina přístrojů si uložené wi-fi zapamatuje a ať už přijdete domů, do práce nebo do své oblíbené kavárny, ihned vás připojí. Data si tak ušetříte na přejezdy, výlety a podobně.

4. Nákup nového telefonu si důkladně promyslete

Jestli právě uvažujete o nákupu nového mobilního telefonu, zapátrejte na různých místech. Možná pracujete ve firmě, která právě obměňuje starší přístroje za novější, zeptejte se na odkup. Nebo při srovnání tarifů zjistíte, že nastal nejvyšší čas na změnu operátora a získáte tak nárok na dotovaný telefon.

Mnoho lidí dělá jednu velkou chybu – nezajímají se aktuální nabídky mobilních operátorů. Slepě mnoho let platí za nevýhodný tarif a zbytečně přichází o peníze. Nedělejte stejnou chybu a pusťte se do srovnání tarifů hned teď, nic za to nedáte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *