Barbecue s keramickou pecí/grilem/udírnou BIG GREEN EGG na setkání jejích fanoušků s šéfkuchaři

Jako každoročně i letos se více než 3000 vyznavačů přípravy jídel v této keramické peci-grilu potkalo s velkým množstvím šéfkuchařů restaurací a majitelů kuchařských studií na Festivalu chutí v Holandsku, věnovanému přípravě v tomto zařízení. Na cca 150 pecích-grilech Big Green Egg se tak připravovaly všechny druhy masa, ryb, zelenina, ovoce, moučníky a pekl se chleba i pizzy.

Ve velmi příjemné atmosféře se mohli přítomní znovu přesvědčit o tom, že příprava jídel na zahradách uživatelů a dosažená kvalita pokrmů je v této peci-grilu odlišná od jiných typů grilů. Veškerý žár zůstává uvnitř a maso i ryba se při této tak účinné úpravě odvděčí zachováním šťavnatosti a původní kvality.
Jak mnoho šéfkuchařů zmiňovalo, jejich kuchařské umění spočívá hlavně ve výběru kvalitního masa, čerstvých ryb nebo darů moře; zbytek už „zařídí“ právě tato technologie přípravy v keramické peci.


Big Green Egg (EGG), celosvětově uznávaná keramická pec-gril-udírna, je odvozena od 3000 let staré indočínské hliněné pícky zvané „kamado“. Americká společnost BigGreenEgg při inovaci původních materiálů využila technologie zpracování keramiky vyvinuté vesmírnou agenturou NASA. Továrna vlastní certifikát k splnění nejvyšších kvalitativních standardů a tento sofistikovaný patentovaný kompozitní materiál pak umožňuje společnosti dodávat na trh keramickou pec-gril„Big Green Egg“ s doživotní zárukou keramiky.
Mnoho návštěvníků festivalu používá tuto pec-gril-udírnu více než 10 let a vzájemně si potvrdili bezproblémovost užívání keramiky v průběhu celého roku (déšť ani mráz nejsou pro roztopenou pec-gril žádným rizikem).
Při procházce mezi stánky, kde bylo v provozu více jak 150 různých velikostí Big Green Eggsi znovu návštěvníci potvrdili obrovskou šíři možností způsobu přípravy v této peci (nenalezli snad jen vodu na kávu připravovanou v peci), ale tolik připravovaných druhů pečiva a moučníků přesto překonalo očekávání. Stejně jako vynikající pizzy (při teplotě 320°Cpřipravené během 3,5-4 minut)chutnaly skvěle, tak i zelina a ovoce.

Na akci předváděli své umění nejen šéfkuchaři z restaurace ověnčené 3* Michelin, ale soutěžili zde se svými pokrmy i týmy kuchařů z jiných zemí Evropy o možnost účasti na největším Big Green Egg festivalu v USA.

Připomeňme si ještě další přednosti pece-grilu Big Green Egg

• Dřevěné uhlí slouží jen k roztopení pece a udržení žáru vyzařovaného ze silného pláště; základní množství vydrží po celou dobu obvyklého provozu (v průměru cca 6 hod.) a obsluha pece-grilu (kromě výměny připravovaných pokrmů) spočívá jen v jednoduché regulaci teploty s přesností jednoho stupně mezi 70 °C a 350 °C. U této technologie není problém při grilování vložit mezi rozpálené uhlí a maso nebo rybu další keramickou vložku k zamezení nebezpečného odkapávání tuku (při hoření tuku na rozpáleném uhlí by jinak vznikaly karcinogenní zplodiny).

• Pec funguje i jako velmi účinná udírna; při nízkých udicíchteplotáchjsou všechny průduchy uzavřeny a kouř, aroma uhlí i vůně masa stále rotují uvnitř. Při přípravě za nízkých teplot zůstávají masa ještě šťavnatější a maso krásně odpadává od kosti.

• Pokrmy z pece jsou chutnější než z jiných zařízení a protožei při teplotách hluboko pod nulou můžete spolehlivě regulovat teplotu, lze pecpoužívat celoročně -např. vánoční krůta připravená v peci-grilu nemá chybu.

• Mnozí zákazníci používají Big Green Egg i ve svých kuchyních a vynikající vlastnosti těchto pecí-grilů využívají šéfkuchaři v kuchyních svých restaurací. Návrat této tradiční technologie pak jejich hosté pocítí v připravovaných pokrmech s příjemným aroma dřevěného uhlí a šéfkuchaři v Big Green Eggpřipravují nejen maso, ryby, zeleninu, ale připravují si i čerstvé pečivo a dezerty.

• Big GreeEgg je nejuniverzálnějším produktem na grilování a kompletní venkovní vaření na trhu s více schopnostmi než všechny ostatní běžné venkovní grily dohromady. Od předkrmů přes hlavní jídla po dezerty Big Green Egg překoná všechna vaše kulinářská očekávání … a při sedmi různých velikostech, ze kterých lze vybírat, Big Green Egg zapadne do jakéhokoli životního stylu!

Filmařská 10, Praha 5, 00420 251 814 160, 00420 777975071, info@pogra.cz,

www.gril-pec.cz , www.biggreenegg.eu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *