Hřejivé doteky kovu v kuchyni

Trend kovových odlesků zasáhl jako blesk svět módy, kosmetiky a zejména interiérového designu. Barvy mědi, bronzu a dokonce i zlata představují vybočení z chladu leštěné nerezové oceli nebo chromu. Vytvářejí pocit hřejivého tepla, snoubí v sobě eleganci a smyslnost – vlastnosti, jež propůjčují interiérům expresivitu a punc individuality.

Trendy ze zahraničí

Tradiční italský výrobce kuchyní Arclinea představil kolekci Steelia s metalicky lesklými povrchy. Spojil se s předním světovým designérem Antoniem Citteriem, kterého k práci inspirovala odolnost kovu a možnosti jeho povrchových úprav. Čelní plochy a pracovní desky navrhl z oceli s metalickým povrchy v barvě bronzu, champagne nebo černé, jež jsou velmi odolné a zároveň dodávají kuchyním atraktivní vzhled. Další efektní varianty přinášejí kombinaci kovového lesku s přírodním dřevem a mramorem.

Osmnáctikárátová elegance

Příjemným vybočením z chladu minimalistické nerezové oceli nebo chromu představuje rovněž exkluzivní povrchová úprava baterií Cyprum s vysokým leskem, vyrobená z 18karátového zlata a mědi. V růžovozlatém lesku nechává výrobce Dornbracht zazářit ikony kuchyňských i koupelnových armatur jako jsou MEM, Tara., Tara Classic nebo Pivot. Nový povrch je symbolem luxusu, ale zároveň vytváří v interiéru pocit hřejivého tepla s individuálním charakterem.

Akryláty s metalýzou

Dopřát kuchyni elegantní metalický lesk dovedou akrylátová dvířka T.acrylic. Kromě barvy hnědého bronzu, černé nebo šedé mohou na svém povrchu nést také originální metalizované dekory jako caffe nebo cappuccino. Kombinací těchto dvou kávou inspirovaných dekorů lze dosáhnout velmi zajímavého efektu, spočívajícího v působivém kontrastu světlého a tmavého odstínu, sjednocených právě metalízou.

Kliky s kovovými odlesky

Dveřní kování je rovněž nedílnou součástí dokonale sladěného interiéru. Například klika Maximal, vyrobená z masivní mosazi, uživatele překvapí neuvěřitelnou variabilitou: do její čelní plochy lze totiž vsadit designovou výplň z nejrůznějších druhů materiálů, a to včetně různých typů kovů. Například prvek ze zářivé mědi nejlépe vynikne na dveřích sladěných do stejného odstínu, elegantně strukturovaná designová kovová výplň v odstínu cappuccino čelo kliky zase překvapivě zjemní.

Text: al, foto: archivy firem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *