Jak se žije v Praze v Řeporyjích

Řeporyje se svojí rozlohou řadí mezi největší pražské čtvrtě. Přesto zde žije jenom 3 000 obyvatel. Lokalitavyniká svojí krásou, a především klidným bydlením.

Projděte se podél Dalejského potoka

Řeporyje se rozprostírají na jihozápadním okraji města a jejich hranice tvoří Dalejský potok. Okolí potoka a navazující Prokopské údolí je vyhledávanou lokalitou pro svou nedotčenou přírodu. Najdete tu řadu turistických a cykloturistických stezek.Běžte si odpočinout, jděte na procházku, vytáhněte děti do přírody nebo si zajezděte na kole a bruslích. Překrásné údolí v sobě skrývá jezírka, lomy a skalní výběžky. Nudit se tu rozhodně nebudete.

Město s nádechem venkova

Historické jádro oblasti připomíná řada selských usedlostí, které se dochovaly až do dnešní doby. Jinak ale v této pražské čtvrti oceníte především bydlení v novostavbách, řadových a rodinných domech. V západní části, která tvoří zároveň průmyslové centrum čtvrti se rozprostírá obilné silo, které Řeporyjím dominuje. Čtvrť disponuje vynikající občanskou vybaveností. Pro vaše děti jsou tu dobře dostupné školky i školy, policie, pošta, lékárna i obchody. V těsné blízkosti na hranici se Stodůlkami najdete Makro, Billu a velké obchodní centrum Metropole na Zličíně.

Bydlení v rodinných domcích a novostavbách

V Řeporyjích skvěle funguje městskáhromadná doprava. Autobusové linky vás zavezou na metro trasy B, odkud se pohodlně a během několika málo minut dostanete přímo do centra města. Čtvrtí vede také železniční trať. Řeporyje jsou vyhledávanou lokalitou pro bydlení v novostavbách nebo rodinných domech se zahradou. Jedná se o příjemnou lokalitu v zeleni, kterou ocení rodiny s dětmi stejně jako sportovně založení lidé.Chcete bydlet v Řeporyjích? Tady je naše volba – byt k pronájmu, který má výborný poměr lokality, kvality budovy a ceny. Pokud hledáte přeci jen jinou lokalitu, podívejte se na HomeSweetHome.cz a najděte svůj domov i vy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *