Je čas myslet na terasu

Zima už se pomalu, ale jistě, vzdává své vlády nad přírodou, takže se už můžeme těšit na teplo a sluníčko. Nejlépe si ho můžeme užít na terase.

Pokud uvažujete o tom, že si ji pořídíte, měli byste začít výběrem vhodného materiálu. Pro zpevnění terénu té části zahrady, kterou si vyberete pro relaxaci u bazénu nebo u domu, se hodí řada nejen pohledově přitažlivých, ale i funkčně vyhovujících prvků.

Dlažba mnoha tváří

Kromě tradičních přírodních materiálů, jako je dřevo a kámen, jsou to zejména keramické či betonové dlažby, které je umějí věrohodně napodobit nejen dekorem, ale také včetně veškerých trojrozměrných efektů. Přitažlivé jsou pochopitelně především svou dokonalou funkčností a odolností, s jakou se dokážou vyrovnat se všemi nástrahami venkovních vlivů. Zzaujmou promyšlených povrchovým zpracováním, stejně jako potřebnými bezpečnostními parametry, jež jsou především ve venkovním prostředí tím hlavním. Beton i keramika v podobě mnohostranných variabilních produktů vycházejí v ústrety soudobým jednoduchým až minimalistickým trendům, ale vyhoví i zájemcům o rustikální realizace. Navíc jde o výrobky vyhlášené snadnou údržbou a dlouhou životností.

Vinyl v nové roli

Novodobé dílce v designu textilu představují bezesporu zajímavou moderní variantu ztvárnění venkovních zpevněných ploch. Jde o materiál kombinující originální vzhled a vysokou odolnost, který s grácií zvládne negativní vlivy počasí včetně UV záření a eliminuje vznik plísní. Je stálobarevný, po kvalifikované pokládce se obejde bez další údržby a péče. V čistotě ho udrží občasné spláchnutím prudkým proudem vody. Dílce spojované na zámek jsou k dispozici ve formátech 30×30 a 30×60 cm, a to v deseti barevných variantách, jež jsou dokonce kompatibilní i s prvky určenými pro interiéry. Kvůli ideálnímu samovolnému odtoku vody by měly být instalovány na ploše se spádem asi dva stupně, a to na různorodý podklad (včetně betonu či zeminy) opatřený pevným a flexibilním roštem z polypropylenu.

Text: redakce -ll-, foto: Kratochvíl Parket Profi, Vinci Projekt, Beton Brož, Presbeton, CS-beton, ProCeram

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *