Koupelnový nábytek současnosti

Přírodní barvy a struktury, vysoký lesk a hluboký mat. Zhruba tak lze charakterizovat současné trendy ovlivňující vzhled koupelnového nábytku.
Uplatnění najdou zejména rozličné dekory dřeva. Nemusí jít přímo o masiv, skvělou službu odvedou například i foliované povrchy, jež jsou zároveň výhodnější z hlediska odolnosti vůči teplu, vodě a podobně. Navíc představují rozmanité možnosti, jak kresbu dřeva designově podpořit a doplnit.

Realistické efekty

Varianta crosscut představuje materiál, kterého se budete chtít na koupelnových dvířkách neustále dotýkat. Povrch připomíná kmen stromu rozřezaný na fošny se stopami po zubech pily. Na své si ale přijdou i milovníci dřevodekrů bez struktury, ať už jde o domácí (dub, modřín, trnka) či exotické suroviny (kupříkladu wenge). Možnost tónování rozšiřuje portfólio výsledných barevných variant: zkuste třeba neodolatelný modřín latté, s volitelnou orientací kresby (svisle či vodorovně).

Kreativní akryláty

Zajímavou alternativou klasických dekorů dřeva jsou lesklé materiály, například T.acrylic v provedení eben. Akrylát je značně pevný, odolný nezávadný a netoxický materiál, který zvládne i standardní vlhkost v koupelně. Dalším plusem nábytku s tímto povrchem jsou voděodolné a žáruvzdorné ABS hrany, jež vznikají díky používaným špičkovým PUR lepidlům. Skříňky s povrchem T.acrylic nepotřebují žádné speciální zacházení, a to ani pokud jde o jejich čištění a údržbu.

Hluboký mat

Zjemňuje každý odstín, ceněná je navíc i jeho schopnost eliminovat světelné odrazy. Což v praxi znamená, že matný povrch je stále stejný, bez nežádoucích odlesků, se stabilním puncem hladkosti.
text: redakce -ll-, foto: Trachea, Aqua Trade, Los kachlos, Ravak, Laufen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *