Kupujeme byt před rekonstrukcí: na co si dát pozor a s čím počítat

Chcete si koupit byt před rekonstrukcí? Někdy vám taková koupě ušetří statisíce, jindy zase nad svým rozhodnutím později zapláčete. Jak ale poznat, která situace vás čeká a na co si vlastně dát pozor při hledání bytu před rekonstrukcí? To vše se dozvíte v našem článku.
Pečlivě si vše sepište a vypočítejte cenový odhad rekonstrukce

Nejdůležitější je zjistit, v jakém stavu nemovitost je, co přesně je potřeba opravit a na kolik celková rekonstrukce přijde. Měli byste si proto dobře propočítat, jak velký rozsah oprav si stavbavyžádá, kolik to bude stát a jestli je i pak kupní cena nemovitosti adekvátní.

Zaujal vás třeba byt na prodej v Plzni, který potřebuje nové rozvody, podlahy i koupelnu? Sepište si na papír všechny jednotlivé úpravy, které vás případně čekají, a zjistěte si, kolik vás budou stát. A konečnou částku připočtěte ke kupní ceně. Stále je vámi vybraný byt finančně výhodný?

Na co si dát pozor

Při koupi bytu před rekonstrukcí si dejte pozor na skryté vady, které se mohou za toto označení celkem bezelstně schovat. Prodejce totiž může případné nedostatky okomentovat tím, že je to přeci byt před rekonstrukcí, a tak je jasné, že v něm nebude vše dokonalé.

Pokud nejste v oblasti rekonstrukcí právě zběhlí, pozvěte si specialistu, který posoudí stav budovy a poví vám, co všechno bude potřeba opravit. Ti zkušenější vám řeknou rovnou i odhad přibližné částky, kterou si takové zásahy vyžádají.

Kdy se byt před rekonstrukcí vyplatí

Byt, který je potřeba výrazně zrekonstruovat se vyplatí lidem, kteří nemají příliš financí, nemají nárok na vyšší hypotéku, nebo chtějí peníze do bydlení investovat postupně podle svých možností. Bude také vyhovovat všem, kteří si chtějí byt výrazně přestavět a přizpůsobit ho svým požadavkům.

Stejně tak pokud je byt v žádané lokalitě, kde už se třeba nové domy ani nestavějí, musí se často kupující smířit s horší kvalitou bytu.To platí třeba pro reality v Plzni, v Praze a dalších velkých městech. Horší stav objektu je ale vykompenzován lukrativní adresou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *