Kvalitní ložní prádlo? Jedině z Jižních Čech

Přemýšleli jste někdy o původu vašeho oblečení nebo bytového textilu? Jestli ne, nejste žádná výjimka. Oba dva typy výrobků si totiž vybíráme hlavně očima a málokdy nás napadne pořádně prozkoumat cedulku s místem výroby. Asi ale tušíte, že většina textilu se vyrábí mimo Evropu. Být závislý na dovozu s sebou ale nese řadu nevýhod. Stačí krizová situace v zahraničí a najednou jste bez zdrojů.

Najděte svého dodavatele

Tím, že kupujete textil, který se šije třeba v Číně, podporujete tamější ekonomiku. Nebylo by lepší nechat peníze tady v České republice a podpořit místní výrobce? Úplně stejně, jako kupujete maso od farmáře, můžete si i svůj byt či dům vybavit českými výrobky. Nábytek místo v obchodním domě vybrat u místního truhláře a bytový textil objednat od některé ze zavedených českých firem.

Spěte jako v bavlnce

Kolébkou textilní výroby jsou u nás jižní Čechy, kde se díky sdružení Textil, založeném píseckým rodákem Josefem Handrejchem, podařilo v posledních letech popularizovat oděvní a textilní průmysl i mezi studenty a zaplnit tak obory na Střední odborné škole řemesel a služeb ve Strakonicích.

Právě z Jižních Čech pochází firma Kvalitex, která už léta dodává na český trh lůžkoviny i bytový textil. Její majitel totiž ví, že dostatečný a nerušený spánek je pro člověka nesmírně důležitý.  Kvalita spánku záleží nejen na samotné posteli, ale i na přikrývkách a ložním prádle. Sortiment, který najdete na e-shopu Kvalitexu, je opravdu široký.

Jak vybrat ložní textil

Základ je sada peřiny a polštáře, které nebudou po prvním měsíci používání slehnuté. To zajistí výplň z dutého vlákna. Pak už záleží jen na vás, jakou atmosféru chcete v ložnici vytvořit.

Povlečení z bavlněného saténu dodá posteli elegantní nádech, zatímco řadu Provence si díky kytičkovému vzoru oblíbí hlavně romantici. Největší prostor ale Kvalitex věnuje klasickému bavlněnému povlečení s potiskem dle posledních trendů.

Zjistili jste při jarním úklidu, že potřebujete nové povlečení? Vybavte si ložnici z pohodlí domova a podpořte českou firmu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *