Letní grilování

K létu neodmyslitelně patří prázdninová pohoda u vody a vůně grilovaného masa. Pozvěte své přátele na svou zahradu a udělejte výbornou hostinu na kvalitním zahradním grilu. Pochutnáte si společně na výborném masíčku, zelenině a ovoci.

Zahradní gril na dřevěné uhlí

Co je levné, nemusí být špatné, a obzvlášť to platí pro zahradní grily na dřevěné uhlí. Nerezové kousky jsou mimořádně odolné proti poškození a jejich jedinou nevýhodou je samotná příprava. Na dostatečnou teplotu se Vám rozpálí až po půl hodině, ale za tu specifickou vůni pokrmu to čekání stojí.

Zahradní gril na elektřinu

K dostání jsou také elektrické grily, které jednoduše strčíte do zásuvky a podle libosti regulujete teplotu. Když venku začne pršet, gril lehce přemístíte všude tam, kde je elektrická přípojka. Pro grilování pro více osob skvěle poslouží grily s výkonem alespoň 2 200 W.

Zahradní gril na plyn

Poměrně drahým typem zahradního grilu je model na plyn, ovšem ušetříte dost peněz za provozní náklady. Plynová bomba Vám při normálním používání vydrží až rok. Pozor ale na to, ať se vám během grilování nestane, že najednou dojde plyn.

Grilování se neobejde bez náčiní

Ke grilování patří nezbytné grilovací náčiní prodávané v sadě nebo po jednotlivých kusech. Pro manipulaci s grilovanými pokrmy oceníte obracečku, grilovací kleště, vidlice, štětce na potírání masa a jehly na špízy. V kamenném obchodě většinou mají omezenou nabídku a výhodněji nakoupíte přes internet.

Myslete na bezpečnost při grilování

Kupovat úplně nejlevnější zahradní grily se nevyplácí. Dejte přednost modelům s dvouplášťovým plechem, o nějž se nikdy nespálíte. Stejnou pozornost věnujte materiálu držáků a madel a stabilitě grilu, zvlášť pokud se Vám po zahradě motají děti a zvířata. Zahradní gril dejte vždy na bezpečné místo s dostatkem prostoru, abyste zabránili případné nehodě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *