Malý průvodce vybavením domácí garáže

Současné domácí garáže již dávno přestaly fungovat pouze pro ochranu automobilu, ale stále více se proměňují v domácí dílny. Z tohoto důvodu tak vyžaduje speciální vybavení a přizpůsobení prostoru, aby sloužila jako garáž i dílna. co v domácí garáži nesmí chybět, jsme pro vás sepsali v následujícím článku.

Domácí garáž s dílnou

Pokud bydlíte v domě bez dílny se garáže se neobejdete, ale většinou není dostatek místa pro oba takové prostory. Řeší se to velmi jednoduše, součástí garáže je také dílna. Samotný prostor pro dílnu by měl mít minimálně 3 x2 metry, aby se se do něj vešel pracovní stůl. samozřejmě čím více, tím lépe. Plus nezapomínejte na prostor pro automobil.

Každý centimetr je důležitý

Pokud nemáte místa v garáži na rozdávání, je potřeba zvolit chytré řešení, které vám umožní uložit veškeré potřebné předměty. Základem jsou organizéry. Ty jsou stvořeny stěnovými panely, stěnovými, nosnými a vodícími lištami, do kterých se nasouvají nebo zacvakávají jednotlivé úložné prvky jako jsou háčky, háky na kola, police nebo skříňky různých velkostí.

Bez regálů se neobejdete

Dalším řešením jak si v garáži vytvořit dostatek úložného prostoru nabízejí kovové regály. Umožňují věci přehledně uskladnit, mít je vždy po ruce a skládat je do výšky. Regály do dílny se dají skvěle přizpůsobit prostoru.

Je možné vytvářet sestavy, zvolit si ideální výšku jednotlivých polic, police přidávat nebo ubírat. Ke kovovým regálům se dá dokupovat různé příslušenství jako jsou háčky, koše nebo speciální vybavením, které je urči ke konkrétním účelům.

Pohodlné uskladnění pneumatik

Pneumatiky do garáže patří ale většinou je problém s jejich uskladněním. Jsou velké, kulaté a jsou vždy minimálně 4. existuje jednoduché řešení. Regály na pneumatiky. Patra v regálu se dají libovolně výškově nastavit, což umožňuje skladování různých typů a velikostí.

Nosnost regálů je vždy nastavená pro všechny typy kol a obutí. regály nemusí sloužit pouze pro pneumatiky, ale dají se v nich lehce uložit pláště i disky. Po doplnění polic v nich mohou být uložené šroubky, nářadí a další potřebné vybavení garáže.

Nepodceňte výběr podlahy

Správný výběr podlahy je důležitý především z bezpečnostních důvodů. Nesmí být kluzká, hrnout se nebo vytvářet nerovnosti. T vše může pracujíc ohrozit. Měla by být vysoce odolná proti mechanickému poničení, padajícím předmětům i chemikáliím. Je údržba musí být snadná a rychlá. Ideální je linoleum, dřevěné podlaha nebo beton s dřevěným roštem.

Když je místo na ponk

Pracovními stolu se obecně říká ponk a v mnohém se od klasického stolu liší. Základem je jeho bytelnost, prostornost a odolnost vůči mechanickému ničení jako jsou rány kladivem, vrtání vrtačkou nebo zatloukání hřebíků.

Pomocníci, bez kterých se neobejdete

V neposlední řadě musí být domácí garáž kvalitně vybavena co se týče nářadí a dalších pomůcek určených k opravám a kutilství. Nesmí tak chybět vrtačka, kladivo, šroubováky, klíče, šroubky a další. Vrtačka ideálně akumulátorová s regulací otáček, levopravým chodem a rychloupínacím sklíčidlem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *