Mobilní versus pevná vířivá vana

Před samotný pořízením si mnoho zákazníků klade zcela správně otázku, jakou vanu si vlastně pořídit.

Bude stačit mobilní nafukovací vířivka za zpravidla mnohonásobně nižší cenu či je lépe již investovat do pevní hydromasážní vany? Jaký je v nich vlastně rozdíl? Tyto a spoustu dalších otázek bychom si měli položit, než se pro samotnou investici rozhodneme. Ujasněním našich požadavků a představ předejdeme případnému zklamání z nákupu.

Zásadní otázka zní: „Co vlastně od vířivé vany vlastně očekávám?“

Je pro mne dostačující lehce přemístitelná vířivka s bublinkovým efektem, která není finančně náročná na pořízení, anebo je pro mne důležité, aby vířivá vana nabízela kvalitní hydromasáž, která je prostřednictvím důmyslného rozmístění a kombinace typu a velikosti trysek jednou ze zásadních výhod pevného typu? Jaký je rozdíl v údržbě, stavební přípravě a nákladech na provoz a jak dlouho jednotlivé typy vířivých van vydrží? Každý typ vířivé vany má svá pro a proti.

Mobilní neboli nafukovací vířivka

Nafukovací mobilní vířivka je několikanásobně levnější, jednoduše přenosná a nenáročná na instalaci. Můžete ji jednoduše umístit kdekoliv na zahradě či terase před domem, nebo na chalupě.

Stačí jen nafouknout, napustit, zapojit do zásuvky a můžete si užívat chvíle pohody v bublinkách. Nevýhodou mobilních vířivek je, že nedisponují příliš výkonnými čerpadly a mají značně omezený počet trysek. Tím je mobilní vířivka ochuzena o celkový dojem z masáže. Mobilní vířivku můžete pořídit v různých provedeních, rozměrech a barvách. Nafukovací vířivky nejsou samy o sobě odolné vůči mrazu, který může vířivku nenávratně poškodit. Proto pro celoroční provoz proto pořizujte vanu s tvrdou skořepinou a kvalitní izolací.

Foto: Mobilní vířivka od spahouse.cz

Hydromasážní vana s pevnou konstrukcí

Kvalitní masáž by měl být hlavním důvodem pořízení pevné vířivé vany. Při výběru vany je důležité sledování nejen počtu trysek, jejich rozložení a hloubku zapuštění, ale také jejich uchycení, ergonomický tvar, který zajišťuje celkový pocit pohodlí uživatele. Každé masážní místo pevné vířivky je jinak ergonomicky tvarované s různým rozmístěním trysek pro komplexní masáž celého těla, kterou docílíte pravidelným střídáním masážních míst.

Venkovní vířivky firmy IQue®  Sweden disponují revoluční trojitou termální izolací (zTTi), která je tvořena aluminiovou fólií se vzduchovou výplní ve třech vrstvách, kde každá vrstva má svůj konkrétní význam  Díky této promyšlené technologii nedochází k tepelným únikům a vytvořené teplo je reflektováno zpět do nitra vířivky. Trojitá termální izolace tak snížuje provozní náklady na ohřev vany až o 30% ročně.

Oproti mobilním vířivkám disponují pevné masážní vířivky IQue® tzv. duálním systémem filtrace, kdy je filtrována jak hladina, tak dno vířivé vany, kde se usazuje zbytkových 20% nečistot. Díky duální filtraci jsou podstatně sníženy nároky na údržbu a je zde také zaručeno prodloužení životnosti vířivky.

Velmi příjemným doplňkem pevných vířivek IQue® je Chromoterapie, což je systém LED osvětlení, který významně doplňuje celkovou relaxaci a patří již ke standardní výbavě všech typů vířivek IQue®

IQue® klade důraz na zpracování a použití kvalitních technologií. Vířivky IQue® jsou uživatelsky přívětivé a jejich obsluha nevyžaduje žádné dlouhosáhlé studium manuálů a příruček. Ovládání je zcela intuitivní a nabízí velké množství důležitých funkcí a nastavení, jakými je například ekonomický provoz vířivky, pozastavení systému na určitou dobu pro provedení údržby či možnost otočení displeje pro pohodlné ovládání přímo z vířivky. Další neopomenutelnou výhodou je možnost dodání nadstandardního příslušenství, jakými je připojení přes Bluetooth, WiFi, nebo instalace systémů automatického dávkování údržbové chemie či pískové filtrace.

Podtrženo a sečteno

Mobilní vířivka umí dopřát příjemnou bublinková koupel téměř kdekoliv za předpokladu pevného podloží v měsících s přijatelnou teplotou za relativně nízkou pořizovací cenu.

V případě pevné vířivé vany s kvalitní konstrukcí, disponující promyšleným systémem hydromasáže a sofistikovanými technologiemi získáváte spoustu možností celoroční relaxace, která výrazně napomůže při regeneraci pohybového aparátu a podpoří pozitivní stav mysli.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *