Se zimou přede dveřmi

Je to tak, chladné dny už nastaly, a tak je načase připravit si dostatek dřeva na otop. S pořádným nářadím to bude hračka, stejně jako následný úklid okolí domu.

Pila je základ

Ať už máte k dispozici dřevo v nezpracovaném stavu, v podobě rozměrných klád, nebo potřebujete nařezat úhlednější a ne tak silné kmeny, vždy se vyplatí pořídit si elektrickou nebo dokonce motorovou pilu. Může to být například robustní benzínový farmářský stroj s profi antivibračním systémem, který se bude hodit nejen pro domácí přípravu palivového dříví. Trh však nabízí i lehčí mašinky vhodné pro každodenní drobnou práci, odvětvení a řezání dřeva o menším průměru, které i přes svou menší velikost překvapí vynikajícím výkonem.

Bez sekery ani ránu

Při sekání a štípání špalků, polínek a třísek na zátop se bude hodit perfektní univerzální sekera pro všestranné celoroční použití. Je nutné, aby byla šikovná do ruky, tedy ergonomická, dokonale vyvážená a kompaktní.

Bezpečnost především

Při práci na připravě otopu, zejména při řezání, je důležitá ochrana přední strany nohou proti proříznutí. Pokud nechcete investovat do kompletních kalhot, pořiďte si alespoň návleky: díky mnoha páskům je lze nastavit podle potřeby a přizpůsobit tak konkrétní postavě. Navíc mají integrovaný opasek, díky němuž padnou opravdu každému.

Co s větvemi

Efektivně se vypořádat s vyřezanými větvemi, nálety a jiným dřevnatým odpadem efektivně pomůže štěpkovač, který je rozdrtí tak, že je budete moci použít k mulčování nebo do kompostu.

Efektivní úklid

O pohodlné, rychlé a účinné čištění okolí domu a zahrady se postará tlaková myčka. Její parametry nám řeknou, zda je vhodná jen k občasnému ostřiku zablácených kol, nebo i k náročnějších pracem. Trh totiž nabízí i produkty určené pro velké zatížení, tedy pro vysoce znečištěné povrchy, určené k úklidu vozovky i chodníků a důkladné očistě různých strojů včetně osobních vozů. Orientovat se můžete jednoduše podle hmotnosti stroje: myčky počínaje střední třídou mají totiž robustní asychronní motory s váhou cca kolem deseti kilogramů.

Text: redakce, foto: Stihl, Briggs&Stratton

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *