Sháníte bavlněné povlečení té nejvyšší kvality? Víme kam pro něj!

Určitě to všichni znáte. Po dlouhém pracovním dni se vrátíte domů, kde musíte uvařit, dát děti do postele a vyžehlit. Postupem večera se tak zcela utahaní začnete těšit do postele. Těšíte se na měkké peřiny a slastný spánek. Pravdou však je, že spánku, na který se tak těšíme, se nám moc nedostává. A přitom spánek je základem zdraví člověka. Proto, abychom se měli vskutku na co těšit a abychom si i sebekratší spánek užili do poslední minuty, bychom měli zapřemýšlet nad pořízením luxusního hebkého povlečení, které nám zajistí ten nejslastnější pocit. Nejenže nám kvalitní bavlněné povlečení dopřeje ten nejsladší spánek, ale bude svým hebkým a měkkým povrchem hladit.

Kde hledat tu nejvyšší kvalitu?

Chcete-li si dopřát tu nejvyšší kvalitu a zajistit si tak spánek plný růžových snů, pak věnujte pozornost české značce Stella Ateliers a německé značce Curt Bauer. Bavlněné povlečení těchto dvou předních značek je vyráběno z bavlny té nejvyšší kvality a je nabízeno v mnoha variantách. Vybírat můžete z klasického i prodlouženého provedení o rozměrech 135 x 200, 135 x 220, 140 x 200, 140 x 220, 200 x 200, 200 x 220, 240 x 200 a 240 x 220 cm.

Možnost výběru je však daleko pestřejší. To znamená, že se neliší pouze rozměry. Nabízeno je i povlečení v různých úpravách podle způsobu zpracování příze. Mezi tyto materiály patří satén, jersey, damašek a hedvábí. Tyto přední značky vám navíc každoročně nabízejí nové jarní a zimní kolekce.

Jak je bavlna zpracovávána?

Výše jsme uvedli, že česká značka Stella Ateliers a německá značka Curt Bauer nabízejí tu nejvyšší kvalitu. Nyní se podíváme na to, jak taková vysoká kvalita vypadá. Vysvětlíme si to na způsobu zpracování bavlny, jež tyto firmy využívají.

V prvé řadě je nutné říci, že již samotná vybíraná a používaná bavlna patří k té nejvyšší třídě kvality. Ta (dlouho-vlákenná egyptská bavlna) je navíc ručně sbíraná, díky čemuž obsahuje minimální procento rostlinného znečištění. Díky využití moderních postupů česání bavlny pak vzniká tzv. super příze. Tato super příze se od klasické příze odlišuje podílem výčesku z nezralých, kratších nebo jinak poškozených vláken, který u super příze činí maximálně 20 %. Takto připravená příze se dále zpracovává do Jerseyových pletenin (140g/m2) a saténových a damaškových tkanin (120g/m2). Některé pleteniny a tkaniny dále procházejí zapřísného dohledu zušlechťovacím procesem zvaným „mercerace“. Díky tomuto procesu si bavlněné textilie získávají vyšší pevnost a afinitu k barvivům. Lesk podobný hedvábí a příjemnější omak. Vzniklý prvotřídní materiál vám přinese ten nejsladší spánek.

Z jakých materiálů můžete vybírat?

Satén

Satén patří ke kvalitním a stylovým materiálům. Hodí se do každé ložnice a do každého ročního období, neboť má vynikající termoregulační vlastnosti. Díky nim dokáže satén v zimě hřát a v létě naopak příjemně chladit. Dle způsobu zpracování příze se dělí na Mako-satén, jednobarevný Mako-satén UNI, bavlněný satén a švýcarský Premium satén.

Mako-satén

 • hustá bavlnářská tkanina vyráběná z jemných česaných přízí
 • příze vyrobeny z jakostních druhů dlouho-vláknité bavlny
 • malá hmotnost
 • hladký lesklý povrch
 • atlasová vazba

Jednobarevný Mako-satén UNI

 • jednobarevné bavlněné povlečení
 • velmi kompatibilní, hodí se do každé ložnice

Bavlněný satén

 • vysoce kvalitní vlákna
 • dlouhá životnost
 • odolnost proti opotřebení

Švýcarský Premium satén

 • prémiová kvalita
 • vyrobeno z nejlepší bavlny

Jersey

Dalším materiálem bavlněného povlečení je Jersey. Tento pojem označuje lehké až středně těžké pleteniny. Povlečení z Jersey je na omak příjemně měkké a jemné a velmi dobře splývá. Jeho povrch bývá buď hladký, nebo lehce členitý a pyšní se lehkou údržbou. Povlečení Jersey je totiž nemačkavé a nevyžaduje tedy žehlení. Jersey materiál je elastický a mírně roztažný a povlékání peřin je s ním velmi snadné. Dělí se na Mako-Jersey (obzvláště jemný materiál) a bavlněný Jersey (oboulící úplet z hebkého a jemného materiálu, uživatelsky komfortní).

Damašek

Damašek vytváří velmi osobité a originální povlečení, díky němuž se z vaší postele stane ráj odpočinku. Unikátní vzhled dodá každé ložnici stylový nádech a díky termoregulačním vlastnostem se v létě příjemně zchladíte a v zimě zas ohřejete. Velkou výhodou je pak perfektní prodyšnost.

Mako Damašek

 • vyrobeno z ručně sbírané bavlny
 • velmi měkký a hebký materiál
 • unikátní vzhled
 • dlouhá životnost

Mako Brokát Damašek

 • kombinace Damašku a Brokátu
 • vysoká kvalita
 • Mako: označení způsob zpracování příze, vysoké kvalitní dlouho-vlákenná bavlna většinou z Egypta
 • Brokát: luxusní tkanina, vyšší gramáž, užíváno k výrobě exkluzivního zboží, bohaté vzorování, častý výskyt třpytivých nití
 • Damašek: jednobarevná vzorovaná tkanina, vyráběna z kvalitní mercerované bavlny, vzory kontrastující s podkladem, výroba ložního prádla, ubrusů a dekorací

Proč volit luxusní bavlněné povlečení Stella Ateliers?

Povlečení Stella Ateliers disponuje mnohými přednostmi. Prvním plusem svědčícím pro tuto značku je kvalita bavlněného povlečení, které je vyráběno z dlouho-vlákenné a ručně sbírané egyptské bavlny. Další výhodou je možnost praní při 60° a možnost sušení v sušičce (v obou těchto případech se však vždy držte pokynů na cedulce). Výhodou je i pestrá nabídka zahrnující například povlečení Jersey, které je uživatelsky velmi komfortní a které se nemusí žehlit. Povlečení navíc disponuje zipem všitým s překrytím, takže se při praní nezničí. A kdyby náhodou k poškození došlo, tak vám poslouží dlouhodobá záruka, díky které si budete moci nechat zip vyměnit. Kromě záruky na zip získáte i záruku vrácení peněz do třiceti dní. Zboží, jež budete vracet, však nesmí být použité či vyprané. Vybalené být může, ale originální obal musíte přiložit.

Péče o bavlněné povlečení

 • Bavlněné povlečení můžete prát na 60° v přípravku na barevné prádlo a můžete jej sušit v sušičce
 • Pro zachování stálosti a prodloužení životnosti povlečení perte otočené naruby
 • Povlečení by mělo být práno se zapnutým zipem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *