Topení klimatizací – skvělý doplňkový zdroj tepla

Klimatizace už není tak luxusní záležitostí, jako tomu bývalo dříve. Domácí klimatizace se v posledních letech staly téměř běžným standardem moderního bydlení. Stoupající zájem o klimatizace potvrzují také výrobci, prodejci a dovozci. Moderní klimatizace jsou skvělou investicí pro celoroční používání.

Celoroční využití klimatizací

Moderní klimatizace nejsou využitelné pouze v létě, kdy je jejich hlavní funkcí ochlazení vzduchu, ale poslouží nám celý rok. Díky domácím klimatizacím odstraníte nepříjemnou vzdušnou vlhkost, nečistoty a udržíte si doma příjemné ovzduší.

a. Klimatizace jako čistička vzduchu

Dnešní klimatizace lze využít jako čističku vzduchu. Moderní domácí klimatizace disponují velkým množstvím filtrů a bezesporu tak fungují jako jedny z nejkvalitnějších čističek vzduchu, které dokáží zničit až 99% mikroorganismů a bakterií. Dále dokáží redukovat velké množství pachů, plynů i ostatních škodlivých částic.

b. Klimatizace jako úsporné topení

Moderní klimatizace je možné využít také jako doplňkový zdroj při vytápění. Moderní klimatizace jsou schopny samostatně a spolehlivě vytopit místnost až do venkovní teploty – 20°C a jsou výbornou alternativou k ostatním druhům topení.

Jak funguje topení klimatizací?

Aby mohla být klimatizace využita také pro ohřev vzduchu, je potřeba, aby fungovala na principu tepelného čerpadla. Většina dnešních klimatizací, vybavených výkonným tepelným čerpadlem, zajistí rychlé vytopení vašeho bytu nebo domu. S moderními klimatizacemi je možné vytopit vaši ložnici nebo jinou místnost během 15 minut.

Klimatizace netopí elektrickou energií, ale je elektrickou energií poháněna. O topení se tedy stará tepelné čerpadlo, které funguje na principu rozdílu venkovní a vnitřní teploty. U vnější jednotky dochází k ochlazení a kondenzuje se na ní vlhkost, zatímco vnitřní jednotka vytápí. Ušetříte tím nejen peníze, ale šetříte také životní prostředí.

Výhody topení klimatizacemi

• Jedna z nejúčinnějších a nejekologičtějších forem vytápění
• Zbavení vzduchu prachových částic a eliminace pachů
• Nižší náklady na vytápění
• Okamžité teplo

Výběr vhodné klimatizace

Domácích klimatizace je několik druhů a vybírat můžete z klimatizací mobilních nebo z klimatizací typu SPLIT či MULTI SPLIT.

1. Mobilní klimatizace

Pokud hledáte jednoduché a zároveň levné řešení je mobilní klimatizace tou pravou volbou pro vás. Mobilní klimatizace jsou vybaveny kolečky a lze je snadno přemísťovat z místa na místo, podle vaší potřeby. Pořizovací cena mobilních klimatizací je poměrně nízká a také jejich instalace je opravdu jednoduchá a zvládne ji téměř každý. Nevýhodou je nižší výkon a větší hlučnost.

2. Klimatizace typu SPLIT

Split klimatizace jsou vhodné pro stálé klimatizování místností. Skládají se ze dvou jednotek – vnitřního kondenzátoru a vnějšího kompresoru, a jsou pevně namontovány. Jejich výhodou je úsporný provoz a nízká hlučnost. Pořizovací cena je už poměrně vyšší a pokud si chcete pořídit kvalitnější zařízení, může se vyšplhat až na 15 tisíc korun. Nevýhodou je velikost vnější části klimatizace. Montáž vyžaduje pomoc odborníků.

3. Klimatizace typu MULTI SPLIT

Multi split klimatizace je vhodná především v případě, pokud chcete klimatizovat více pokojů najednou. Klimatizace tohoto typu může ochladit nebo vytopit v podstatě celý dům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *