Výběr stanu nepodceňujte! Víte, na co se zaměřit u party modelů a stanů do kempu?

Investice do nového stanu je investicí, která se vám vrátí v podobě dlouhé životnosti a nezapomenutelných zážitků. Ať už potřebujete vybrat party stan na zahradu anebo model do kempu, kam se chystáte s rodinou anebo přáteli, měli byste vědět, na co se při výběru zaměřit a co naopak zbytečně nepodceňovat.

Party stany: Velikost, konstrukce a materiál jsou základ

Výběr party stanu podřiďte počtu osob, které se na vaší zahradě nachází. Pokud si na návštěvy příliš nepotrpíte, postačí vám stany menších velikostí. Jestliže se ale u vás dveře netrhnou a zahrada je v obležení návštěv, zvolte větší stan. Při výběru konstrukce můžete zvolit nůžkovou, která vydrží větší zátěž anebo standardní, kterou pořídíte už od osmi set korun.

Důležitý je pochopitelně také samotný materiál, z něhož je party stan vyroben. Odolat by měl nejen poryvům větru, ale také horku, slunečním paprskům anebo vydatnému dešti. Měl by si ponechat své původní vlastnosti a barevnost, kvůli níž jste stan ostatně také vybírali. Na našem trhu existují standardní modely anebo modely, u nichž lze jednotlivé boční strany odepnout a vytvořit tak otevřený prostor.

Stany do kempu: Velikost, materiál a vodní sloupec neopomíjejte

Při výběru stanů do kempu byste měli opět nákup podřídit tomu, jak často se pod stan vydáváte a kolik osob, bude jeho prostor obývat. Ačkoli se to nezdá, dostatečná velikost je základem pozdějšího úspěchu. Při výběru se ale zaměřte také na konstrukci stanu a materiál, z něhož je stan vyroben. Odolat by měl vydatnému dešti, ale i poryvům větru.

A u deště ještě chvíli zůstaneme. S ním je neodmyslitelně spjata hodnota vodního sloupce. Nikdo asi totiž nestojí o to, probudit se uprostřed v noci v promočeném spacáku. Pokud vyrážíte pod stan často, vyplatí se do jeho pořízení investovat. V opačném případě se spokojíte s levnějším modelem, který můžete ostatně kdykoli vyměnit za nový.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *