Vyberte si vhodnou podlahovou krytinu

Kdo by nechtěl zařizovat nový byt nebo dům. Máme na výběr z velkého množství nábytku, elektroniky nebo dekorací. Někdy je to ale velmi těžké, obzvlášť když se jedná o výběr něčeho, co se v interiéru nevyměňuje často. Příkladem může být třeba podlaha.

Zvolit podlahovou krytinu tak, aby se vám líbila a zároveň bezpečně sloužila několik let, není snadná disciplína. Je důležité se alespoň trochu orientovat v sortimentu podlahových krytin.

Koberce

Velmi rozšířenou podlahovou krytinou jsou koberce. Pokud se rozhodnete pro metrážové koberce, budete mít na výběr z nepřeberného množství barev, materiálů a kvalit. Vybrat si můžete z koberců vhodných do bytových prostor, ale i kancelářských nebo obchodních. Koberce účinně snižují množství prachu v interiéru a mají dobré zvukově a tepelně izolační vlastnosti. Navíc jsou velmi příjemné na dotyk.

Pokud nejste fanoušky celoplošných koberců, vyberte si kusové koberce. Vynikne tak vaše krásná dřevěná podlaha a zároveň dodáte svému interiéru šmrnc. Kdo hledá něco speciálního, může vyzkoušet například koberce Shaggy. Jedná se o kusové koberce, které se vyznačují vysokou hustotou a délkou vlasu. Pro svůj poutavý design se hodí do každého obývacího pokoje, ložnice nebo kanceláře.

PVC podlahy

PVC podlaha bývá velmi často špatně nazývána linoleem. Rozdíl mezi PVC a linoleem je hlavně v jejich složení. Linoleum je tvořeno přírodními materiály, ale PVC je syntetického původu. PVC podlaha patří mezi hojně rozšířené podlahové krytiny. PVC je velmi odolné proti vodě a je vhodné do místností s podlahovým vytápěním. Podlaha z PVC se dobře čistí a je příjemná na chůzi. Výhodou je také široká nabídka vzorů – není problém si pořídit PVC se vzorem dřeva nebo dlaždic.

Linoleum

Linoleum určitě všichni znají pod pojmem lino. Je vyráběno z lněného oleje, dřevité moučky a minerálních plniv. Díky svému složení je vhodné jak pro alergiky, tak pro umístění do zdravotnických zařízení. Linoleum je odolné proti opotřebení, dobře se udržuje a má barevnou stálost.

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy patří mezi aktuální trendy podlahových krytin. Jsou skvělou volbou do bytových i komerčních prostorů. Jedinečnost vinylové podlahy je v její snadné instalaci, vizuální atraktivnosti, odolnosti a tichosti. Existují i voděodolné varianty, a tak si tuto podlahu můžete položit i do koupelny. Výhodou je také možnost umístění podlahového vytápění, které je v posledních letech čím dál tím víc oblíbené.

Dřevěné podlahy

Dřevěná podlaha je pro design vašeho interiéru asi to nejlepší. Dřevěné podlahy dělíme na několik typů:

  • z masivních prken,
  • parketové,
  • vícevrstvé dřevěné podlahy.

Jsou ideální pro alergiky. Můžeme vybírat z velkého množství dřevin a barevných odstínů. Nevýhodou je ale jejich citlivost na vlhkost a teplotní změny.

Laminátové podlahy

Pokud si nemůžete dovolit dřevěnou podlahu, alternativou pro vás může být podlaha laminátová. Konstrukce podlahy je tvořena z kombinace dřeva, papíru a pryskyřice. Co se týče designu, nejste ničím limitováni a můžete si dopřát podlahy i od věhlasných designerů. V nabídce obchodů naleznete různé motivy, kresby a reliéfy.

Dlažba

Dlažba je velmi atraktivní nejen do chodeb, ale celých domů či bytů. Hned na první pohled navozuje pocit luxusní podlahové krytiny. Nabízí velký výběr co do formátů, velikostí, ale hlavně vzhledů a povrchových úprav. Výhodou dlažby je, že vám v letních měsících ochlazuje interiér. Je také voděodolná, proto stále patří mezi nejvíce používané krytiny v koupelnách. Nevýhodou je však její tvrdost, což může působit problémy lidem s bolestmi kloubů.

Kamenný koberec

Kamenný koberec se stal hitem v podlahových krytinách. Oblíbilo si jej velké množství interiérových designérů. Původní využití bylo hlavně při renovaci starých ploch, nebo jako nové plochy na terasy, chodníky a okolí bazénů. Kamenný koberec si ale našel cestu i do interiéru. Velmi často je pokládán do hal a koupelen. Jeho položení je velmi snadné a k dalším výhodám patří jeho dlouhá trvanlivost a voděodolnost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *