Zařizujete první společné bydlení a nemáte na rozhazování?

V podstatě to zase až tolik nevadí. První společné bydlení dvou mladých lidí se často nese ve znamení skromnosti, ale praktičnosti. V bytě, kde spolu dva mladí lidé poprvé žijí spolu, málokdy najdete zbytečné věci navíc a málokdy jsou takové byty zařízeny luxusně a podle poslední módy. V mládí chceme žit venku, s kamarády, s partnerem. A ne se brodit v luxusu vlastního bytu!

Co si pořídit do prvního bydlení?

Do prvního společného hnízdečka stačí pár kousků toho nejnutnějšího nábytku, společný, pohodlný a příjemný pelíšek, zajímavé a křiklavé dekorace (hlavně ty DIY), spousta fotek a možná k tomu nějaká schopná audio soustava či domácí kino. A vše zmiňované jde pořídit buď z druhé ruky nebo svépomocí, případně s pomocí přátel či rodiny.

Takže jestli spolu chcete začít bydlet, ale brzdí vás strach z toho, jak si byt vybavíte, protože velkou část peněz spolkne povinně placená záloha a hned i první nájemné, rozhodně můžete pustit tento strach z hlavy. Nechceme situaci nijak zlehčovat, Jen vás chceme přivést na myšlenku, že i vybavení bytu se dá pořídit lehce, chytře a levně. Jak na to?

Bazary jsou hotovými pokladnicemi

Jestliže hledáte vybavení do prvního společného bydlení, zkuste si obejít bazary ve vašem okolí. Možná budete překvapení, v jak dobrém stavu se tu dá různý nábytek najít. A v jak dobrých cenových hladinách. Problémem se pak ale může stát doprava – pokud byste vezli nábytek mimo město. Na dopravu vám však může vystačit třeba malá půjčka – stačí si prohlédnout nějaké půjčky bez registru.

Navíc teď frčí vintage styl, což není nic jiného než hromádka starých, ale krásných věcí, které si opečováváte a uděláte z nich středobod vašeho interiéru. Jen to chce trefit stejné historické období v jednom pokoji.

Co třeba hromada palet?

Také teď frčí paletový nábytek. Palety jsou poměrně levné, ale musíte je ještě opracovat. Takže to bude chtít i trochu umu a vlastního nasazení. Pokud si na to troufáte, ale zrovna nedostačují peníze na lak, který palety budou potřebovat, nabízejí se i jiné nebankovní půjčky. Jejich výhodou je, že jsou v nízkých objemech, takže se poměrně snadno splácí.

Příbuzní a známí občas něco odloží

Někdy se na vás může usmát štěstěna a naskytne se vám příležitost získat nábytek jen za odvoz. Dejte svému okolí vědět, že zařizujete bydlení a že by se vám hodil třeba stůl do kuchyně, sedací pytel, botník nebo například regál do koupelny. Uvidíte, že se brzy ozve někdo, kdo ví o někom dalším, kdo se zrovna tohoto kusu nábytku potřebuje prostě zbavit. Tak proč toho nevyužít?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *